بهترین فروشگاه ساز اینترنتی چیست؟

وقتی از فروشگاه ساز صحبت به میان میاید، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، اسامی فروشگاه سازهای متن باز موجود در بازار است. فروشگاه ساز متن باز امکانات زیادی دارند و میتوان آنها را توسعه داد. با توجه به اینکه استفاده از یک فروشگاه ساز متن باز نیاز به مهارت برنامه نویسی حرفه ای دارد و متاسفانه در ایران اغلب کسانی که با این سیستم ها کار می کنند، از مهارت کافی برخوردار نیستند و این امر موجب ضررمشتریان آنها می شود.

همه ما بخاطر داریم که با تغییر استراتژی لینک های کوتاه در یکی از این نرم افزارهای متن باز، بسیاری از فعالان در عرصه برنامه نویسی در ایران، از اصلاح ایراد بوجود آمده عاجز بودند و مشتریان بسیاری با مشکلات عدیده ای مواجه شدند که اکثرا منجر به از دست رفتن سایت شد.

در این مقاله بجای معرفی انواع فروشگاه های متن باز موجود در بازار، مزایای طراحی وب سایت های فروشگاهی پروفی شاپ پرداخت.

نکته : هدف ما نقد و رد کارایی فروشگاه های متن باز نیست. هزاران برنامه نویس حرفه ای در دنیا با سیستم های متن باز کار می کنند. شرکت گوکل نرم افزار اندروید را روی یک پلت فرم متن باز رایگان نوشته است. بنابراین ما قصد نداریم بگوییم که پلت فرم های متن باز و رایگان مشکل دارند و یا استفاده از آنها کار درستی نیست.

مشکل اینجاست که این نرم افزار ها در اختیار همه قرار دارند و هر کسی میتواند با خواندن چند صفحه آموزش با این نرم افزارها کار کند. تا اینجای کار مشکلی نیست. مشکل در اینجاست که برخی از این اشخاص در تشخیص اینکه یک کاربر سیستم محتوا گذاری هستند و نه یک برنامه نویسی عاجزند. این افراد با اندکی مطالعه و چند نمونه کار بعنوان فری لنسر شروع به فعالیت می کنند و با بروز مشکلات برنامه نویسی از برطرف کردن مشکل عاجز هستند.

Joost de Valk برنامه نویس درجه یک دنیا در زبان PHP ، برای مشتریانش با یک پلتفرم رایگان مشهور، وب سایت طراحی می کند. سایت های او نرم افزارهای تحت وب هستند. نرم افزارهایی که دقیقا بر اساس خواسته مشتری طراحی شده اند. طراحی بانک داده، طراحی جستجو ها و غیره از مواردی هستند، که جوزف یاست برای هر مشتری انجام میدهد. حقیقت این است که تعداد شرکت های ایرانی که به برنامه نویسی، پلت فرم های متن باز چنان مسلط باشند، که بتوانند چنین کاری انجام دهند از انگشتان دست کمتر است.

 

بهترین فروشگاه ساز چیست؟

برتری ها و ویژگی های نرم افزار یکپارچه پروفی شاپ، برای ساخت انواع فروشگاه های اینترنتی را ، در این بخش از مقاله به صورت خلاصه شرح خواهیم داد. به دلیل مسائل مربوط به عدم رعایت حق کپی رایت، از بیان جزئیات فنی عاجزیم، ولی مخاطبان و علاقه مندان میتوانند با مراجه به سایت های فروشگاهی طراحی شده توسط شرکت پروفی شاپ، که لیست آن در صفحه نمونه کارهای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی موجود است، مراجعه کنند و یا با کارشناسان ما برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

برتری های فروشگاه اینترنتی پروفی شاپ:

هدف ما از بیان این برتری ها اعلام عدم امکان انجام این نوع فروشگاه ها، در نرم افزار های متن باز و فروشگاه سازهای متن باز نیست. هدف ما این است که این امکانات و برتری ها را به شیوه کاملا سفارشی و بر اساس خواست مشتری و در اسرع وقت و با بهترین کیفیت پیاده سازی کنیم.

طراحی انواع فروشگاه :

 • فروشگاه های اینترنتی با امکان عرضه کالا به مشتری بصورت خرده فروشی
 • طراحی سایت برای عرضه کالا به کارخانه ها و تولیدی ها بصورت عمده فروشی
 • طراحی سایت های فروشگاهی واسطه ای: فروشگاه هایی که خود عرضه کننده کالا نیستند، بلکه واسطه ای بین عرضه کنند کالا و مشتریان میباشند.
 • طراحی سایت فروشگاهی برای عرضه محصولات فیزیکی مانند: لوازم منزل ، لوازم صنعتی ، خوراکی ها و غیره
 • طراحی سایت فروشگاهی برای عرضه محصولات غیر فیزیکی مانند: فیلم ، موسیقی و یا خدماتی مانند مشاوره و غیره و انواع دیگر فروشگاه ها ، همگی در نرم افزار یکپارچه پروفی شاپ قابل توسعه و ایجاد است و نمونه کارهای موفقی برای آنها موجود است.

1- امکان طراحی گرافیکی نامحدود

حتی بهترین نرم افزارهای متن باز موجود در بازار، با محدودیت هایی در انتخاب طرح فروشگاه مواجه هستند. ولی ما در پروفی شاپ با کمک تیم متخصص برنامه نویسی، این امکان را ایجاد کردیم که هر طرحی را بتوان برای فروشگاه اجرا نمود. جدا کردن طرح سایت از ماژول های فروشگاهی، موجب شد تا فروشگاه های پروفی شاپ با چنان وسعت گرافیکی قابل عرضه باشند، که عملا بتوان گفت که هیچ محدودیتی در گرافیک یک سایت فروشگاهی در پروفی شاپ وجود ندارد.

2- برنامه نویسی شده برای کار با بانک های ایرانی

برخی از برنامه نویسان اهمیتی به اندازه کد های خود نمی دهند، آنها اگر حجم سایتشان بالا رود به مشتری می گویند فضای هاست بیشتری بخرد.

شرکت پروفی شاپ برای هر کیلوبایت فضایی که از هاست مشتری اشغال می کند، با وسواس عمل می کند. نوشتن نرم افزاری برای استایل نویسی اختصاصی با حجم کم و قابلیت بالا، استفاده از کدهای اسکریپت بهینه شده برای تمام مشتریان، از جمله فعالیت هایی است که نشان دهنده تلاش تمام کارمندان پروفی شاپ برای کاهش حجم نرم افزار و در عین حال حفظ کارایی آن است.

در این راستا ما بجای قراردادن کدهای بیجا برای کار با بانک های خارجی و سپس اضافه کردن کد های بانک های ایرانی بصورت اسکریپت به آن، از همان ابتدا در سایت های خود تنها کد های مربوط به بانک های ایرانی را قرار میدهیم. اگر مشتریان ما در ابتدای قرار داد خود بتوانند، با بانک عامل خود همکاری کنند. تنها کد مربوط به بانک عامل آنها در سایت قرار خواهد گرفت. این امر موجب بالا رفتن سرعت اجرای سایت و جلوگیری از هدر رفتن منابع هاست میگردد.

3- پشتیبانی از شیوه های فروش مختلف

پشتیبانی کامل فروشگاه های شرکت پروفی شاپ از انواع فروش مانند فروش نقدی، فروش با کارت اعتباری، فروش با امکان پرداخت درب منزل، فروش اقساطی، فروش محصولات آنلاین با قابلیت دانلود بعد از پرداخت و غیره میباشد. شرکت پروفی شاپ با طراحی ماژولار سیستم یکپارچه طراحی سایت خود، این امکان را به مشتریان میدهد، که بتوانند در حداقل زمان و با بهترین کیفیت فروشگاه سفارشی خود را خریداری کنند.

4- امنیت بالای بانک داده

در فروشگاه های آنلاین، شما باید اطلاعات خرید مشتریان را به خوبی حفاظت و نگهداری کنید. شرکت پروفی شاپ با تهیه سرورهایی با دیوارهای آتش قدرتمند، احتمال هرگونه حمله به سایت های مشتریانش را منتفی کرده است.

 

 برتری سایت فروشگاهی پروفی شاپ در مقایسه با یک فروشگاه ساز رایگان در چیست

برای داشتن یک فروشگاه ساز رایگان باید خودتان زحمت برنامه نویسی آن را بکشید که این امر عملا برای اکثر صاحبان فروشگاه ها ناممکن است. دغدغه های شغلی و پیچیدگی های یک فروشگاه آنلاین عملا امکان کد نویسی یک فروشگاه آنلاین را از صاحبان فروشگاه ها می ستاند.

بنابراین بحث بر سر پرداخت هزینه برای فروشگاهی است که بصورت رایگان در حال عرضه است و فروشگاهی که برای کسب و کار شما برنامه نویسی و بهینه سازی شده است. مسلما پرداخت هزینه برای کالایی که بصورت رایگان عرضه میشود. تنها در صورتی که شرکت برنامه نویس آن بتواند تمام نیازهای تخصصی، را برای فروشگاه برنامه نویسی کند، توجیه پذیر است. همانطور که گفتیم تعداد افرادی که از سادگی استفاده از نرم افزارهای متن باز استفاده کرده و خود را برنامه نویس میدانند زیاد است. بنابراین بهتر است که از سیستمی استفاده کنید، که مطمئن هستید برنامه نویسان حرفه ای آن را اداره می کنند.

هزینه خرید یک فروشگاه ساز چقدر است؟

ساخت فروشگاه اینترنتی در پروفی شاپ تنها به طراحی یک فروشگاه ختم نمی شود. همانطور که در مقاله طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به مواردی که در پروفی شاپ برای طراحی یک سایت فروشگاهی مورد نظر قرار میدهیم اشاره گردیده است. تعیین هزینه یک فروشگاه برای مشتریان براساس موارد زیر انجام میشود.

 1. حجم هاست درخواست شده
 2. نوع فروشگاه
 3. بازاریابی اینترنتی
 4. سئو
 5. تعداد ماژول های سفارشی درخواستی
 6. نوع گرافیک درخواستی

ما در پروفی شاپ، خود را متعهد میدانیم که هدف اصلی تولید سایت برای مشتریانمان، سوآوری سایت برای مشتری باشد. بنابراین پیش از عقد قرار داد، با مشتریان جلسه ای ترتیب داده و موارد و مسائل بازاریابی اینترنتی محصول مورد نظر مشتری را شرح خواهیم داد.

کدامیک از انواع فروشگاه ساز برای ما مناسبتر هستند؟

بسیاری از مشتریان از ما در باره انواع فروشگاه ها و نحوه انتخاب بین آنها سوالاتی میپرسند. مثال: یک تولید کننده و تهیه کننده موسیقی میخواهد بداند که آیا عرضه مستقیم سی دی و کاست، برای او مناسب تر است و یا عرضه آنلاین، ما در جواب به این سوال معمولا مشتری را ترغیب می کنیم که راهی با امکان پیشرفت و تغییر و حداقل هزینه انتخاب کند. این بدان معنا است که در مثال ما، اگر یک تهیه کنند موسیقی بپرسد که کدام فروشگاه برای او مناسب تر است. پاسخ ما این است که قطعا عرضه آنلاین برای او مناسب تر است. ولی نیازی به عجله نیست. اگر او در حال حاضر مقادیر قابل توجهی محصولاتی مانند سی دی و کاست در اختیار دارد، بهتر است در گام اول آنها را در سایت خود عرضه کند و سپس استراتژی های لازم برای تهیه محصولات بصورت دیجیتال را تهیه و پیاده سازی کند و سپس به سراغ عرضه دیجیتال محصولات در سایت برود. به این ترتیب علاوه بر اینکه مشتری بیشترین نفع را میبرد، کمترین هزینه را هم پرداخت کرده است.

در انتخاب مدل فروشگاه اینترنتی خود، مشاوره رایگان متخصصان بازاریابی پروفی شاپ را از دست ندهید. در این مشاوره رایگان شما براحتی میتوانید برای انتخاب نوع فروشگاه و میزان هزینه برای شروع آن تصمیم بگیرید.

 

نتیجه گیری:

با وجود فروشگاه سازهای رایگان در بازار، عملا استفاده از آنها بدون تخصص برنامه نویسی بالا منجر به آسیب های جبران ناپذیر به سایت شما خواهد شد. شرکت پروف شاپ با ایجاد یک سیستم یکپارچه ماژولار در اسرع وقت و با بهترین کیفیت فروشگاه شما را بصورت سفارشی ایجاد می کند.

در صورتی که تجربه کاری در زمینه اینترنت ندارید، می توانید از سیستم های آماده استفاده کنید و تجربه بدست آورید، اما اگر با مشکلات سیستم های آماده آشنایی دارید و هدف شما از طراحی فروشگاه اینترنتی، کسب درآمد است، باید به سراغ سیستم های حرفه ای بروید. هیچ سیستمی آماده ای به دلیل مشکلاتی که در مقیاس پذیری، امنیت، شخصی سازی و سرعت دارد نمی تواند نیازهای شما را پاسخ دهد. بنابراین بهترین راهکار برای توسعه کسب و کار آنلاین شما استفاده از ابزارهای مناسب و برنامه ریزی صحیح است.