میناکاری بهترین سوغات اصفهان

اگر به اصفهان که مهد صنایع دستی ایران است، سفر کنید قطعا برای خرید سوغات سردرگم خواهید شد، چرا که آنقد محصولات زیبا و متنوع هستند که انتخاب را برای ما دشوار خواهد کرد.


قاب بشقاب مینا


یکی از ارزشمند ترین سوغات اصفهان، ظروف میناکاری هستند که همواره مورد استقبال بیشتری نسبت به صنایع دستی دیگر قرار میگیرد بنابراین محبوب ترین و دوست داشتنی ترین سوغات اصفهان چه از نظر گردشگران ایرانی و چه گردشگران خارجی نیز به حساب می آیند.


بشقاب مینا


ظروف میناکاری اصفهان در واقع اغلب ظروف مسی هستند و کم پیش می آید که زیرساخت سفالی، آهنی و یا طلا و نقره داشته باشد.هنرمندان با استعداد اصفهانی با ظرافت، عشق و هنر سطح ظروف را با طرح و نقش های مختلفی هم چون اسلیمی، ختایی، گل و مرغ و یا ترکیبی از آنها میناکاری میکنند و شاهکاری خارق العاده خلق میشود.


قاب میناکاری


رنگ های ظروف مینا عمدتا آبی می باشند ولی به ندرت رنگهای سبز و قرمز هم در بین آثار دیده میشود.برای تهیه ی رنگ آبی و فیروزه ای از فلزات، رنگ قرمز از طلا و رنگ سبز از مس استفاده میشود.

قاب میناکاری طرح اصفهان با ابعاد 35*35 سانتی متر و قیمت 89000 تومان میتواند سوغاتی شکیل و مناسبی باشد که از اصفهان با خود میبرید و به همراه آن فرهنگ، سنت و عشق مردم اصفهان را نیز برده اید.


قاب بشقاب میناکاری


خرید محصول


از نمونه قاب های دیگر، قاب طرح خورشید است که آن هم با ابعاد 35*35 سانتی متر و با قیمتی مشابه قاب فوق یعنی 89000 تومان از زیبا ترین و برجسته ترین نمونه های میناکاری  اصفهان هستند که نظیر آن در هیچ کجای دنیا دیده نمیشود.


قاب مینا


خرید